2017 Saç Modası

0

Eskiden bele kadar uzanan upuzun saçlar modayken 2017 saç modasında daha kısa modellerin öne çıktığını fark ettiniz mi? İzlediğimiz dizilerde bile Rapunzel saçlı kadınlara özenir, saçlarımızı uzatmak için türlü türlü maskeler denerdik. Neyse ki o kadar uzun saçların çok da modern görünmediğini anladık ve daha mantıklı uzunluklarda saç modelleri kestirmeye başladık.

Kısa modeller arasında bu yıl en sevilenlerden biri bob kesim saç modeliydi. Bu kesimden daha önce uzunca bahsetmiştik. Eski yazılarımızdan okumanızı tavsiye ederiz. Bob model saç modelinde ense kısa, ön kısımlar uzun bırakılır. Genelde omuz üstüne çıkan kısa modellerde daha çok tercih edilir.

Bu yıl en çok lob kesim modelleri gördük. Buna aslında saçını bir türlü uzatamayan kadınların omuz altında kullandığı küt ya da az katlı kesimler olarak tanımlayabiliriz. Ombreler, balyajlar bu modelde çok daha hoş görünür.

Kakül akımına siz de uymak isterseniz, öncelikle yüz şeklinize dikkat etmelisiniz. Uzun yüz şeklinde kaküller inanılmaz yakışıyorken, yuvarlak yüzlerde çocuksu durmakla birlikte yüzü daha kilolu göstermektedir. Ayrıca kakül kısımlarınızda saç dönerleriniz varsa yüzünüz uzun olsa bile kakül kesmeyi tekrar düşünmelisiniz. Çünkü kakülünüzü her gün iyice düzleştirip farklı yönlere ayrılmasını engellemeniz gerekecektir.

Aşağıdaki galerimizde gördüğünüz gibi hep doğal saç renklerinden yana tercihler yapılmıştır. Yani koyu renk saçlılar koyu tonlardan, açık renk saçlılar sarı tonlardan gitmiştir. Siyah saç diplerinin ne kadar demode olduğunu anladınız mı? 2017 diyince doğallık akla gelmelidir.

Yine eskilerde kalan saç modası, düzleştirici ile dümdüz saçlar! 6-7 yıl öncesine gittiğimizde her gün saçlarını ütüleyen kızları hatırlıyoruz. Şimdi aksine duştan çıktıktan sonra sadece ön kısımlara fön çekilerek hacim verilmiş, saçın kendi dalgasında bırakılmış saçlar görüyoruz. Hatta kısa saçlarda kabarık olması daha çok isteniyor.

Bize soracak olursanız; ince telli saçlılar kısa saç modasını mutlaka değerlendirmeli. Uzatamadığınız ya da uzattığınızda çok cılız görünen saçlarınıza veda edip kısa saçlarınızı kabarta kabarta ortalığın tozunu attırabilirsiniz. Önemli olan saç uzunluğu değil, kendinizi iyi hissetmek olduğunu unutmayın.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.