Belli Olmayan Çıtçıt Saçlar!

0

Her kadının gönlünden upuzun gür saçlara sahip olmak geçmiştir. Maalesef her kadın bu kadar şanslı doğmamıştır. Gerek genetik faktörler, gerekse yıllarca saça yapılan işlemler onların gür görünmesini engellemiştir. Bu yüzden harika bir fikir çıkmıştır. Çıt çıt saçlar!

Takma saç, postiş saç gibi isimleri olan bu tokalarla çok kısa bir süre içinde hayalinizde saçlara kavuşabileceğinizi biliyorsunuz. Üstelik bu saçlar kaynak saçlardaki gibi diplerden görünmez. Doğru bir şekilde takarsanız kimse yapay saç taktığınızı anlamaz. İşte biz şimdi size bu tüyoları vereceğiz.

Özellikle kısa saça çıt çıt kullananlar yazımızı okumaya devam etsinler. Öncelikle ilk ve en önemli kural kaliteli, mümkünse gerçek saçlardan yapılmış, değilse doğal saçmış gibi görünen ısı kullanabileceğiniz postişler satın almalısınız. Evet, bunlar çok ucuz şeyler değil ama uzun yıllar kullanacağınızı düşünürseniz buna değecek. Naylon, oyuncak bebek saçı gibi görünen saçlarla asla doğal olamazsınız. Bu çıt çıtlar kendi saçınızdan daha fazla parladığı için aynı saç rengine sahip olsanız bile belli olurlar.

İkinci dikkat edilmesi gereken kural takma saçlarınızla kendi saçlarınız tona ton aynı renk olmalıdır. Daha doğal bir görünüm için ombre saçlardan faydalanabilirsiniz. Ombre saç modelleri konusuna daha önceden uzun uzun değinmiştik, okumanızı tavsiye ederiz. Son kural ise yarım ay çıt çıt saç kullanmalısınız. Bu size hem zaman kazandırır, hem de parça çıt çıtlara göre daha doğal bir sonuç sağlar.

Bu üç kurala uyduğunuz takdirde işin yarısından fazlasını halletmişsiniz.

ÇOK KISA SAÇA ÇIT ÇIT NASIL TAKILIR?

Çıt çıtları takmak için saçınızın her yerine krepe yapmalısınız ki ucunda bulunan balık tokaların dişleri saçlarınızın arasından kayıp düşmesin. Kısa saçlarda krepe yapmak zordur. Hatta yapılsa dahi aralardan göründüğü için belli olur. Bu yüzden takma saçınızı taktıktan sonra düzleştirici ile kendi saçlarınızı takma saçlarla bir bütünlük olacak şekilde düzleştirmelisiniz.

SEYREK SAÇA ÇIT ÇIT NASIL TAKILIR?

Saç dipleri görünen birinin uçlarında son derece gür saçlarla gezmesi kesinlikle doğal değildir. Çıt çıt saçlar gram gram satılır ve gramı arttıkça fiyatı da artar. Siz en az gramaja sahip saçlardan diğer üç kurala uyarak satın almalısınız. Taktıktan sonra saç derinizin göründüğü yerlere saç renginizle uyumlu bir farı karıştırma fırçasına alarak o kısımları boyamalısınız.

ÇIT ÇITLA YAPILACAK SAÇ MODELLERİ

Tabi ki sürekli açık saçlarla gezmek zorunda değilsiniz. Örneğin at kuyruğu, tepeden topuz gibi toplu modeller kullanmak isterseniz yarım ay çıt çıtınızı kafanızı öne eğerek tersten takmalısınız. Sonrasında kolayca at kuyruğu yapabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.