Bob Kesim Saç Modeli Size Uygun Mu?

0

Kısa saç modası 2 senedir bitmek bilmiyor! Aslına bakarsanız belin altına kadar uzanan saçların çok da modern görünmediğini yavaş yavaş herkes kabul etmeye başladı. Kısa saçlar hem bakımı daha kolay, hem daha tarz, hem de çoğu zaman yıka çık yapmak için büyük kurtarıcı modellerdir. Çok eski senelerden beri kısa saç modeli deyince akla bob kesim saç modeli gelir.

BOB KESİM NEDİR?

İlk baktığımız zaman itici gibi görünen gözümüz alıştıkça iyi ki kestirmişim dedirten modellerden biridir. Ünlü Hollywood yıldızlarında gördüğümüz zaman hayran kaldığımız bu saçlar hemen hemen herkese yakışmaktadır. Çünkü tek bir model bob saç kesimi yoktur. Saça bırakılan uzunluk, saç uçlarına verilen açı, farklı renklerde balyajlar, perçemler derken onlarca farklı bob kesim saç modeli elde edilebilir.

BOB KESİM HANGİ YÜZE YAKIŞIR?

“Bob saç kesimi kimlere yakışır?” en çok merak edilen konulardan birisidir. Genel olarak bakacak olursa yüzü fazla yuvarlak olmayan yani kilolu olmayan tüm kadınlara yakışan bir modeldir. Önemli olan yüz şekline göre bob türüne karar vermektir.

En ideal yüz şeklinin oval olduğunu artık biliyor olmalısınız. Mesela uzun yüz şekline sahipseniz alnınıza kakül kestirerek yüzünüzün daha kısa görünmesini sağlayabilirsiniz. Bob kesim kakül ile birlikte size çok yakışacaktır.

Yuvarlak yüz şekline sahipseniz yanaklarınızı saçlarınızla örterek daha ovalimsi bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu yüzden kakül kestirmekten uzak durmalısınız. Saçlarınız ensede kısa önde uzun biten en bilinen bob kesim saçlar size göredir. Çok uzun saçlarınız varsa ve birden kısa bir modele geçiş yapmakta zorlanıyorsanız, ensenizi çok açtırmadan, ön kısımlardaki saç uçlarınız ise omuz hizasında bitecek şekilde kestirirseniz alışa alışa kısa modellere geçiş yapabilirsiniz.

Bob kesimlere en çok yakışan dokunuşlar ise saça balyaj yaptırmaktır. İster saç renginizden birkaç ton açık ışıltılar attırın, isterseniz mavi mor gibi asi renkler tercih edin. Saçınızda birden fazla renk olması saç modelinizi daha da göz önüne çıkartır.

BOB KESİM MODELLERİ

Aşağıda en güzel bob kesim saç modellerini sizler için derledik! Gördüğünüz gibi hangi ten rengine sahip olursanız olun sizin için doğru bob modelini kuaförünüzle birlikte keşfedebilirsiniz. Bob kesim saçlarınıza özel günlerde maşa atarak daha havalı görünebilir, günlük hayatınızda ise düz fön olarak rahatça kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.