En Romantik Saç Modelleri

0

Son yıllarda tüm modacıların dilinde olan romantik saç modellerini siz de duymuşsunuzdur. Peki, nedir bu romantik saç? Romantik kelimesi saç için ne kadar doğru bir sıfat olmuş bilemiyoruz ama kısaca doğal saçlar diyebiliriz. Yani o bir türlü kuaförünüze anlatamadığınız, her sonda hüsrana uğradığınız, hayaller hayatlar misali, spreyle kaskatı kesilmiş kafanıza cuk diye oturmuş topuzlar yerine uçuş uçuş dalgalı dağınık topuzlardan bahsediyoruz.

Romantik saçları evinizde basit bir şekilde de yapabilirsiniz. Biraz yetenek, birkaç tel toka ve tokalar ve belki elbisenizle uyumlu çiçekler, taçlar… Unutmayın ki, saçınızın etkisini tam anlamıyla yansıtmanız için kombinleriniz de uyumlu olmalıdır.

Eğer saçlarınızı yüzünüzün önüne gelmesinden hoşlanmıyorsanız arkaya hacimli tutamlar döndürülerek toplanmış saçlar kullanabilirsiniz. Saçlarını asla kafanıza yapışmamalı, mümkünse doğal krepe ile kabartılmalıdır. Saçlarınızı ortadan ya da yandan ayırarak yapmanız da çok önemli bir husustur.

Saçı az olan kadınlar özel günlerinde bu durumdan muzdariptir. Eğer sizin de az ya da kısa saçlarınız varsa; romantik saçın ilk anlamı olan çiçekli taçlardan faydalanabilirsiniz. Tamamen arkaya taranarak yapılmış bir balerin topuzu yüzünü ortaya çıkartırken, başınıza sabitleyeceğiniz çeşitli çiçekler sayesinde saçınızın kusurunu gizleyebilirsiniz. Tabi tam tersi gür ve uzun saçlarınız varda çok kalın bir maşa attırarak da romantik saçlar elde edebilirsiniz.

Romantik saç örgülerini de unutmamak gerek. Fotoğraflarda kel çıkmamak için saçlarınızı yandan örgü yaptırdıktan sonra ince minik taşları olan bir taç; sizi prenseslere çevirecektir. Yine, örgü yerine kocaman bukleler yaptırıp yandan at kuyruğu tarzında bir model deneyebilirsiniz. Bol krepeli ve kabarık tepeden topuzlar seviyorsanız, ev topuzu görünümünden çıkmak için kocaman tek parça çiçeklerden faydalanabilirsiniz.

Hiç vaktiniz yoksa bile ensenizden bir tutam üçlü örgü yapıp, bu parçayı alnınızdan geçirip sabitlemek de oldukça romantik bir seçimdir. Saçlarınız buna müsait değilse saç renginizle uyumlu yapay örgüler kullanabilirsiniz. Doğuştan kıvırcık saçlara sahipseniz; siz zaten doğuştan romantiksiniz! Buklelerinizi ortaya çıkartan saç kremleri ile basitçe işinizi görebilirsiniz.

Uzun saçlılar mutlaka açık dalgalı modellerden faydalanmalıdır. Tüylü, taşlı Rönesans  devrini hatırlatan taçlar ile saçlarınız muhteşem duracaktır. Tamamen açık saçlarla rahat edemiyorsanız, dalgalı saçlarınızın yarısını arkada toplatabilirsiniz. Aşağıdaki galerimizden tüm bu fikirlerin görsellerini görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.