Kısa Saç Modası

0

Saçlarını bir türlü uzatamayan kadınları inanılmaz mutlu eden modalardan biri de kısa saç modası oldu. Başarılı bir kuaförün elinden çıkan kısa saç modelleri ile son derece modern görünebilirsiniz. Üstelik kısa saçı kullanmak çok daha kolaydır. Saçlarınıza doğru bir şekilde makas atılmışsa günlük hayatınızda duştan çıktıktan sonra olduğu gibi kullanabilirsiniz.

Saçları kısacık kullanmak cesaret ister. Sizler için bir araya getirdiğimiz en güzel örnekleri incelediğinizde cesaretinizin artacağını düşünüyoruz. Aşağıdaki modellerden birine karar vermeden önce kendi saç tipinizi inceleyin. Kalın telli saçlarda kısa saç modelleri biraz daha zordur. Kalın telli saçlar kolayca kabaracağı için kesilen saç modeline gölge düşürecektir. Eğer siz de gür ve kalın telli saçlara sahipseniz biraz daha uzun modellere göz gezdirebilirsiniz. Fakat kısa saç kullanmakta kararlıysanız erkek tipi saç modeli kullanmaya ne dersiniz? 1-2 mm uzunluğunda oldukça cesur olan modeller saçları gür yani saç diplerinde hiç boşluk olmayan kadınlar için en güzel seçeneklerden biridir. Yüz ve kaş şeklinizden memnunsanız bu güzell17ikleri kısa modellerle ön plana çıkartabilirsiniz.

Kısa saçlarda yüz tamamen ön planda olacağı için cildinizin nasıl göründüğü çok önemlidir. Cilt bakımınızı asla ihmal etmemelisiniz. Cilt makyajınız her zaman aydınlık olmalıdır. Gündüzleri hafif gölgeli makyajlar kullanabileceğiniz gibi özel davetlerde siyah buğulu makyajları rahatça kullanabilirsiniz.

Saçlarınızda beyazlar varsa ve bunları kapatmak istiyorsanız kısa saç modellerinde ombre yaptırabilirsiniz. Saç uçlarına daha açık tonlarla doğal geçişler yapılarak farklı modeller yaratılabilir. Kısa saçta kakül kullanımı da sizi oldukça havalı yapacaktır.

Saçlarınızı kestirmeye başlamadan önce dikkat edeceğiniz noktalardan biri de saçlarınızı hangi yöne taradığınızdır. Örneğin saçlarınızı uzunken sağ tarafa doğru ayırıyorsanız kısa saç modelinizde de aynı şekilde ayırarak kesim yaptırmalısınız. Aksi takdirde saçlarınız alışkın olduğu yöne doğru geçiş yapacaktır ve saç modelinizin bozuk görünmesine neden olacaktır.

Kısa saçlarda yıpranma olayları çok da sorun teşkil etmemektedir. Neticede birkaç ay içinde saçlarınız tekrar uzayacaktır. Çok hızlı bir şekilde dip boyanız gelecektir. Bu yüzden sürekli boya isteyen renkleri denemek için tam zamanıdır. Sık sık saç rengini değiştirmeyi seven kadınlar için kısa saçlar en güzelidir. Siz aşağıdaki modellerden en çok hangisini beğendiniz?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.