Okul İçin Pratik Saç Modelleri

0

Okullar açıldı ve sabahları saçlarınızı yapmak için çok uzun bir süreniz yoksa size birkaç kolay modelden bahsetmek istiyoruz. Bu basit okul saç modelleri sayesinde hem çok kısa sürede hazırlanacaksınız hem de okulunuzda en havalı kızlardan biri olacaksınız.

Yarım topuz

Sürekli tepeden topuzdan sıkılmış olabilir ya da saçlarınızı tamamen toplayınca kendinizi yakıştırmıyor olabilirsiniz. Yarım topuz modeli yapmaya ne dersiniz? Yaz boyunca başın hemen üzerinden yarım topuz modeli ile günleri geçirmiş olabilirsiniz. Bu model okul için fazla çılgın duracaktır. Bu sebeple topuzu biraz daha arkada tutabilirsiniz. Kulak hizasının biraz üzerine gelecek şekilde saçınızın yarısını toplayın ve döndürerek tel tokalarla tutturun.

Yandan üçlü örgü

Bazı okullarda açık saçlarla gezmek yasaktır. Hatta uzun saçları örmek zorunlu bile olabilir! Yandan salaş örgü yaparak prensesler gibi gidebilirsiniz. Saçınızı yandan ayırıp omuzunuzun üzerine alın. Normal bir şekilde üçlü örgü yapın ve ucunu lastik tokayla bağlayın. Ardından örgüleri kenarlardan tutarak gevşetin. Aralardan küçük saçların çıkmasını önemsemeyin. Bu daha doğal bir görünüm katacaktır. Örgüyü gevşettiğinizde daha gür saçlar örmüş gibi görüneceksiniz. Son olarak kaküllerinizin düştü kısmı tel toka ile arkaya doğru tutturun.

Yandan kılçık örgü

 

Aynı modeli kılçık örgü ile de yaparsanız daha özenilmiş bir saç modeli elde edersiniz. Bunun tek farkı üçlü yerine ikili örgü yapmaktır. Yandan ayırdığınız saçınızı ikiye böldükten sonra bir sağdan bir soldan küçük tutamlar alarak diğer taraftaki saçların yanına alın. En uca kadar bu şekilde örüp tutturun. Ardından yine örgünüzü gevşetin. Kılçık örgü modelinde kısa saçlar daha fazla çıkmasına rağmen daha zarif bir görünüm sunar.

Ense topuzu

Örmek için hiç vaktiniz yoksa sizi her ortamda kurtaracak bir modelden bahsedelim. Saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp ensede atkuyruğu yapın. Sonrasında döndürerek topuz haline getirin ve küçük bir lastik toka ile üzerinden bağlayın. Tel toka ile tutturursanız daha sıkı bir topuz istersiniz. Hafif salaş olması için lastik toka kullanmalısınız. Saçı biraz daha doğallaştırmak için saçınızı ayırdığınız başlangıç kısmından birer tutam, kulak üstlerinden de birer tutam saç çıkarın. Şimdi hazırsınız!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.