Sıcak Havalarda İşinizi Kolaylaştıracak Saç Modelleri

0

Sıcak havalarda açık saçlarla gezmek çoğu kadın için tam bir işkence! Bütün yazı tepeden ev topuzu ile geçiren kişiler özellikle iş hayatında yaz aylarında çok sıkıntı çekiyorlar. Paspal görünmemek aynı zamanda uzun saçlardan bunalmamak için farklı yaz mevsimi saç modellerine ihtiyacınız var. İşte size birkaç tanesini anlatıyoruz.

Kolay ense topuzu modeli

En basit ama en hoş bir modelle başlayalım. Bu model ense topuz modelleri arasında en iyilerden olabilir. Saçlarınızın iki yanından birer tutam bırakıp ensede at kuyruğu yapın. Bu at kuyruğunu kendi etrafında döndürüp içinden geçirerek lastiğin kapanmasını sağlayın. Ardından yanlarda kalan tutamları arkada aynı yerde başka bir lastik tokayla bağlayın. İkinci at kuyruğunuzu da aynı noktadan içerden geçirerek alttan çıkartın. Şimdi aşağıda kalan tüm saçları aynı noktadan kıvırarak içeriye sokun. Daha doğal görünüm için kulak hizasından küçük tutamlar çıkartabilirsiniz.

Yandan örgü modeli

Saçlarım açık gezerim yeter ki yüzüme gelmesin diyorsanız bu 5 dakikada biten modeli deneyebilirsiniz. Saçınızı yandan ayırdıktan sonra kalın olan kısmın başlangıç noktasından üç parça saç alarak normal örgüye başlayın. Bu örgüyü yarım balıksırtı gibi düşünebilirsiniz. Üst kısımdaki saçı ortaya koyarken, saçınızı ayırdığınız çizgiden itibaren biraz saç eklemeleri yaparak örün. Başınızın tepe noktasına geldiğinizde saç eklemeyi bırakıp sadece düz örgü şeklinde uca kadar devam edin.

Basit ense topuzu

İlk anlattığımız model size uzun gelmiş olabilir. Şimdi çok daha basit bir yöntem vereceğiz. Bu modeli yaparken saçınız kabarık olursa daha hoş durabilir. Tüm saçınızı arkaya atıp ensede at kuyruğu yapın. Daha sonra aşağıdan yukarıya doğru kıvırıp saçlarınızı fotoğrafta gördüğünüz gibi iç kısma sıkıştırın ve tel tokalarla sabitleyin.

Farklı at kuyruğu modeli

Saçlarınız gürse size harika bir modelimiz var. Saçlarınızın yarısını at kuyruğu yapın. Daha sonra altta kalan saçları üstteki at kuyruğu ile birlikte tekrar lastikle toplayın. Altta kalan saçlarınızı kalın at kuyruğundan ayırarak normal üçlü örgü yapın. Daha sonra üstte kalan at kuyruğunun etrafından döndürerek tel tokayla sabitleyin.

Romantik saç modeli

 

Bu saç modeliyle belki düğüne bile gidersiniz! Saçlarınızı ortadan ikiye ayırdıktan sonra ikisini de örün. Örme işlemini yaparken arkaya gelecek şekilde yön verin. Ardından soldaki örgüyü sağa doğru, sağdaki örgüyü ise sola doğru başınızın iki yanından tel tokayla tutturun. Önden birkaç tutam çıkartırsanız, işte size en kolay romantik saç modeli!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.