Trend Alarm: Islak Saçlar!

0

Islak saçlar bir diğer deyişiyle geriye doğru taranmış saçlar yıllardır tercih edilen modellerden biridir. Gerek şarkıcıların kliplerinde, oyuncuların filmlerinde kullanılmıştır; gerekse özel günlerimizde yardımcı olmuştur. Bu saç modelini kullanmak için yüz şeklinin bir önemi olmadığını söyleyebilirsiniz. Yuvarlak yüzlerde yüzün masumluğunu ortaya çıkartıp aydınlık bir ifade katarken, uzun yüzlerde asi ve güçlü kadın imajı sergiler.

Ünlüler bu saç modelinin ihtişamını davetlerde kullanmaya bayılırlar. Galerimizde de gördüğünüz gibi en ünlü kadınlar, saçları hangi boyda olursa olsun bunu denemişlerdir. Hem aşırı basit hem de çok modern değil mi?

Geriye taranmış saç modelini şu şekilde yapabilirsiniz. Duştan çıktıktan sonra ıslak saçlarınızdaki fazla suyu alın. Hafif nemli kalana kadar makyajınızı yapabilirsiniz. Sonra saçlarınızı arkaya doğru kalın dişli bir tarakla tarayın. Tüm saçınızın arkada kalması için ıslakken taramak önemlidir. En ucuz yöntem ıslak jöle ile sabitlemektir. Avuç içinde dağıttığınız bir miktar jöleyi diplerden başlayarak uçlara kadar yedirin. Jöleyi bol kullanmaya özel gösterin. Tüm saçlar jöleye değmeli! Yoksa kuruduğunda kabarabilirler. Eğer kalın telli ve gür saçlara sahipseniz belki şişeyi kafasına boca etmek zorunda bile kalabilirsiniz. Daha başarılı sonuç için saçlarınız ıslakken önce saç köpüğü sürüp hacmini indirin, ardından jöle ile işlemi sonlandırın.

Saçlarınızın üst kısmının hacimsiz olmasını kendinize yakıştıramıyorsanız şunu deneyebilirsiniz. Saçlarınız ıslakken saç köpüğünü sürüp kurutun. Ardından tepedeki saçları bolca krepe atın. Saçlarınızı geriye doğru tararken krepeyi bozmamaya özen gösterin. Dilerseniz yanlardan tel tokalarla gizleyerek sabitleme yapabilirsiniz. Son olarak ıslak jöleyi ile tüm saç boylarına ve krepenin üst kısmına yedirin.

Islak saç modelinin kısa saçlarda farklı, uzun saçlarda farklı bir hava kattığını görüyorsunuz. Tek ortak yani, özgüvenli bir duruş kazandırması! Fotoğraflardaki kadınların ne kadar kendinden emin pozlar verdiklerini fark ettiniz mi? İşte saç modelinin payı burada çok büyük! Yazın sık sık düğünlere gidiyorsanız ve her defasında saçlarınıza ne yapacağına karar veremiyorsanız, ıslak saç modasını mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.

27

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.