Trend alarm: Lob Kesim Saç Modeli

0

Bu senenin iyi ki trend olmuş dedirten en güzel saçlar lob kesim saç modelleri oldu! Aslında lob kesim saçlara hepimiz aşinayız. İsmi lob olunca daha bir dikkat çekmeye başladı değil mi? Çoğu kadın kendini birden bu modanın içinde buldu, çünkü saçları omzunun altına gelince daha fazla uzamayan kadınlar doğal olarak lob kesim saç modeline sahip oldular.

Uzun saçlarından yorulmuş, uzatsa da bir türlü dolgun görünmeyen ince telli saçlara sahip kadınların da lob kesim saçlar inanılmaz işine yaradı. Tek renk, ombre, marjinal renkler, balyajlar, kıvırcık, dalgalı, düz vs. her türlü saç modelinde şu anda en tarz görünen saçlar lob kesim saç modelleridir.

LOB KESİM NASIL KESİLİR?

Her ne kadar çok kolaymış gibi görünse de bunu işin ehline bırakmak gerekir. Lob kesimin bob kesimden farkı saçın küt olarak kesilmesidir. Yani ense kısa, önler uzun gibi bir durum söz konusu değildir. Omuz hizasının biraz altında olduğu için saçlarda ağırlık yapmaz. İnce telli saçlı kadınların kullanabileceği en güzel uzun saç modelidir. Biraz kuru şampuan ile diplere hacim verilerek tüm gün kolayca kullanılabilir.

KATLI LOB KESİM

Saçlarınızı dümdüz kestirebileceğiniz gibi kalın telli saçlara sahipseniz biraz ara kat attırabilirsiniz. Kalın telli saçlarda saç uçları küt kesildiği zaman kullanışlı olmayabilir. Bu küçük katlar sayesinde saçınız daha iyi görünecektir.

LOB KESİM KİMLERE YAKIŞIR?

Lob saç kesimi hangi yüze yakışır diye soracak olursanız, cevabımız yine herkese olacak! Üstelik bu saç modeli yüzü toplu kadınlar için de uygundur. Yani bob modeli yüzü ön plana çıkardığı için kilolu bayanlarda hoş olmayabilir. Ama lob modeli yüzünüzü her türlü olduğundan daha ince gösterir. Uzun yüzler kakül kestirerek havasına hava katabilirler.

Bize soracak olursanız en güzeli ortadan ayrılarak kullanılan kakülsüz dalgalı modellerdir. Aralara hafif ışıltılar atılarak saçlara hareket katmak da güzel bir karar olabilir. Siz için bir araya getirdiğimiz en güzel lob kesim saç modellerini aşağıdaki galeriden inceleyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.