Trend Alarm: Ombre Saçlar!

0

Ombre saçlar; kimi kadınların istem dışı, güneş ışığı ile saç uçlarının açılması sonucu kullandıkları, kimi kadınlarınsa bazen beyazlarını kapatmak için bazen de dip boya ile saçları yıpratmak istemedikleri için hepimizin aşina olduğu bir modeldir. Özellikle sarışın kadınlar yazın papatya suları, açıcılar kullanarak saçlarının uçlarını ve boylarını mümkün olduğunca en sarı şekilde kullanmaya bayılırlar. Diplerinde küllü sarılar ya da açık kumrallar olduğu için aradaki geçiş tonları göze batmaz. İşte ombre saç modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli kural, saç boylarındaki renk geçişlerinin son derece doğal bir şekilde akmasını sağlamaktır.

Ombre saç yapımı hem çok kolay hem de çok zordur diyebiliriz. Kolaydır çünkü isteseniz evinizde kendi saçınıza bile ombre yapabilirsiniz. Zordur çünkü oldukça zaman ve özen ister. İnternette kolay ombre yapımı diye arama yaptığınızda at kuyruğu yapılarak sadece uçların boyandığı 10 dakikalık işlemler görebilirsiniz. Fakat bu yöntemler boyanızın rengi saç dibinden birkaç tondan fazla açıksa pek hoş durmayacağının garantisini verebiliriz. Ombre saç size en az 8- aylık bir kullanım ömrü sunar. Yani uzun süreler için saçınızla bir defa uğraşacaksınız. Ya kaliteli bir kuaföre 750 TL’nin üzerinde bir meblağ ödeyerek işi uzmanına bırakın, ya da tüm gününüzü ombre yapacağınız güne ayırın ve kendinize güvenin! Eğer beyazlarınız varsa ve iki işlem yaptırmak istiyorsanız kuaföre gitmenizi tavsiye ederiz.

Saça ombre uygulamak için kalın dişli tarak, krepe tarağı, ince saç boyası fırçası ya da ombre fırçası ve tabi ki boyaya ihtiyacınız var. Saçlarınızı normal tarakla güzelce taradıktan sonra ortadan ikiye ayırın. Ense kısmından başlayarak tutam tutam krepeler atın. Tüm saçınıza krepe attığınızdan emin olun. Krepeden kurtulup altta kalan saçlarınızı boyayın. Boyayı en fazla kulak hizasına kadar getirin. Yani alt kısımlarda tutamın tamamını boyarken, yukarılara çıktıkça boyamaya orta kısımlardan başlayın. Süresi dolup yıkayınca saç maskesiyle saçlarınızı yumuşatın ve öyle tarayın.

Ombre saçlarda temel olarak saç diplerine koyu renk, uçlara açık renk yapılsa da son trendlerde bunun tam tersi de yapılmaya başlandı. Aşağıdaki galerimizde en güzel ombre saç modellerinizi inceleyebilirsiniz.

26

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.