Yağlanmış Saçlara Pratik Çözümler

0

Yağlı saçlar hem şanslı hem de şanssız olan saç tipi değil midir? Tıpkı yağlı ciltte olduğu gibi… Nasıl ki yağlı cilt sivilce ve gözenek problemleri yaşamasına rağmen genç yaşlandığı için seviliyorsa, pekâlâ çabuk yağlanan saçlarınızı da sevebilirsiniz. Çünkü saç; en çok kendi yağından beslenerek uzar. Birazdan size vereceğimiz basit tüyolarla yağlanmış saçlara pratik çözümler bulacaksınız.

SAÇ YAĞINI DENGELEYEN MASKELER YAPIN

Zaman içinde bu tariflerden sık sık bahsedeceğiz. En basitinden limonun nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Saç maskenizin içine birkaç damla limon sıkın. Düzenli kullanımda saçlarınızın her gün yağlanmadığını göreceksiniz. Aynı şekilde elma sirkesi de saç bakımında çok önemlidir. Hem saç maskelerinizin içine karıştırın, hem de duştan çıkmadan önce son durulama suyuna, saç diplerinize gelecek şekilde bire bir ölçülerde elma sirkesi su karışımını dökün.

KURU ŞAMPUAN KULLANIN

Son zamanlarda çok meşhur olan kuru şampuanlar, yağlı saçlı kadınların gerçekten büyük kurtarıcısı oluyor. Akşam yatmadan evvel, kuru şampuanı saç diplerinize sıkarak masaj yapın. Sabah kalktığınızda misler gibi koktuğunu ve yağların arındığını göreceksiniz. Kuru şampuanın içinde pudra olduğu için saç derinizdeki yağı emer. Her kuru şampuan başarılı değildir ve fiyatları oldukça yüksektir. Almadan önce sıkı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Bize soracak olursanız; Batiste ve Urban Care kuru şampuanlarının en başarılı markalardan biri olduğunu düşünüyoruz. Fiyatlar size çok yüksek gelirse bebek pudrası ile de deneme yapabilirsiniz.

SAÇ TOZU KULLANIN

Kuru şampuanın fiyatlarını çok yüksek bulanlar saç tozlarından faydalanabilirler. Özellikle ince telli ve çabuk sönen saçlara sahip kadınlar, evden çıkmadan önce bir miktar saç tozunu ön kısımlarına yedirirse, saç diplerinin sertleşerek daha hacimli durduğunu görecektir. Saçın hacmini söndüren yağ olduğundan ve bu tozlar da yağı emdiğinden güzel bir alternatiftir.

SAÇLARINIZI SIK YIKAMAYIN

Siz saçınızı her gün yıkadıkça o da buna alışıp her gün yağlanmaya başlayacaktır. Saçı her gün yıkamak sağlıklı değildir. Hem suyun kloru saçlarınızı kurutur hem de daha hızlı yağlanmasına neden olur. En azından gün aşırı ama mümkünse 3-4 günde bir saçlarınızı yıkayın. Birkaç ay sonra eskisi gibi çabuk yağlanmadığını göreceksiniz. Hatta tüm hafta evde olacağınız bir zamanlarınız olursa 7 gün saçınızı yıkamadan sabredin. Her şey daha kolay olacak!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer kitapları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.